Need 5 harjumust aitavad enesetunnet parandada
Meil kõigil on harjumusi, millele enamus meist sageli isegi tähelepanu ei oska pöörata. Olgu selleks näiteks juuksesalgu ümber sõrme keerutamine, kõrvalesta näppimine, telefonis skrollimine või hoopis teleka ette magama jäämine – järjepidevalt tehtud tegevuste tulemusena tekivad harjumused, mis lõpuks muutuvad automaatseks.
Mis iganes harjumused sind iseloomustavad, alljärgnevalt jagame sinuga 5 meie meelest eriti head harjumust, mis aitavad iga päev pingeid maandada ja tekitavad sellise mõnusa õndsustunde.
1. Liigu iga päev.
Tõenäoliselt oled kuulnud, et igapäevane soovituslik kõnnitud sammude arv peaks jääma 10 000 piiresse. Kas teadsid, et sellest moodustab 8-kilomeetri pikkune teekond? Nojah, selle maa võib loomulikult soovi korral igaüks iga päev täis kõndida, aga see ei ole kohustus. Uuringud on näidanud, et kõnnitud sammudest tähtsam on olla aktiivses liikumises vähemalt 30 minutit päevas. Seega ära jää kinni mitte sammudesse, vaid võta endale lihtsalt iga päev pool tunnikest aega, et värskes õhus liikuda. See parandab energiataset ja tõstab tuju.
2. Maga hästi.
Kes meist ei oleks märganud, et kui saame oma vajaliku uneaja täis magada, siis oleme ärgates heas tujus ja täis energiat?! Spetsialistide sõnul määravad hea une just need 3 asja:
- Kui palju sa magad.
- Kui hästi sa magad.
- Milline on sinu magamamineku rutiin.
Pane enda jaoks paika regulaarne magamamineku aeg. Maga täpselt nii palju, kui sinu keha puhkust vajab.
Inimeste unevajadus ööpäevas:
- Koolilapsed vanuses 6-12 aastat vajavad orienteeruvalt 9-12 tundi und.
- Teismelised vanuses 13-18 aastat vajavad orienteeruvalt 8-10 tundi und.
- Täiskasvanud vanuses 18-60 aastat vajavad orienteeruvalt 7 tundi und.
Päeval võib väikeseid uinakuid teha, kuid väldi tukastamist peale kella 15:00, sest vastasel juhul võib õhtul uinumisega raskusi tekkida.
3. Lase endale massaazi teha.
Kas oled nõus, et sageli hakkame massaaži peale mõtlema alles neil hetkeil, mil töö ja argimured on üle pea kasvamas? Kui tunneme pitsitavat valu turjal või seisame silmitsi tselluliidiga, siis oleme valmis kasvõi “kõik” ära andma, et korraks massaažilauale pikali saaks visata. Miks me seda privileegi enda jaoks sagedamini ei kasuta, kuigi see on meile iga päev kättesaadav ja taskukohane?
Spetsialistid soovitavad massaazi võtta vähemalt üks kord iga 2 nädala tagant. Nii võime end pidevalt värskena, siledana ja puhanuna tunda – just nagu oleks äsja lõõgastavalt puhkusereisilt naasnud.
4. Söö šokolaadi.
Tume šokolaad (70% või enama kakaosisaldusega) on hea magneesiumiallikas. See aitab vähendada stressi ja ärevushäireid.
Loomulikult ei või šokolaadi söömisega liiale minna, sest kuigi tume šokolaad on täis erinevaid toitaineid, mis meie tervist positiivselt võivad mõjutada, on tume šokolaad siiski kaloririkas ning sisaldab paraku ka suhkruid ja rasvu. Seepärast on päevane soovitatav šokolaadikogus maksimaalselt 3 grammi.
Miks mitte maiustada ühe šokolaadiruudukesega pärast õhtusööki?! Mõõdukas nauding on meile kõigile lubatud.
5. Veeda aega sõpradega ja lähedastega.
Sõprussuhted rikastavad elu. Suhtlemine perega ja sõpradega muudab meid teineteisega lähedasemaks. Saame üksteisega rõõme ja muresid jagada. See tekitab meis tunde, et oleme olulised ja meid vajatakse. Kas pole see siis mitte üks tõeline BUUST õnne- ja heaolutunde tekitamiseks?!
Muidugi on.
Pealegi, suhtlemine võib isegi eluiga pikendada.
Kas oled endale sel aastal mõne(d) uue(d) harjumuse(d) juurutamise eesmärgil ette võtnud? Kas ja kuidas need sind on aidanud?
Jaga meiega oma mõtteid kommentaarikastis, et ka teised saaksid innustust.
Lisa kommentaar