EMS treeningu ABC: Kõik, mida enne alustamist teadma pead

Kuna Sa jõudsid siia lehele, siis oled tõenäoliselt varem EMSist juba kuulnud. Aga kuna Sa ei ole veel EMSi proovinud, siis on Sul tõenäolilselt mitmeid küsimusi: Kuidas õiget treenerit valida? Kuidas EMS trenn välja näeb? Kui kaua trenn kestab?

Ära muretse.

Selles blogipostituses saad vastuse kõikidele nendele küsimustele.

Aga alustame algusest.

Võib olla oled mõelnud, et mida see akronüüm üldse tähendab?

EMS on lühend, mis tähistab elektromüostimulatsiooni ehk lihaste stimuleerimist elektriimpulssidega (ingl.keeles Electrical Muscle Stimulation). Profisportlased kasutavad EMSi juba aastaid, kuid viimasel ajal on see hakanud populaarsust koguma ka tervisesportlaste seas. Kui vastunäidustusi ei ole, siis saavad EMS trenni teha kõik inimesed, olenemata vanusest ja füüsilisest vormist. Tegemist on lühikese ja intensiivse treeninguga, mis tõepoolest toob suurepäraseid tulemusi ilma liigse ajakuluta.


Kuidas leida mainekas EMS-treeningustuudio või isiklik treener

Kui oled otsustanud EMSi proovida, siis esimene ja kõige olulisem samm  on leida usaldusväärne treeningustuudio ja pädev treener. Kuna EMS trenn on personaalne treening, kus treenid treeneri juhendamisel, siis tahad olla veendunud, et ta päriselt ka aitab Sul oma füüsilisi eesmärke saavutada. Alljärgnevalt toome välja mõned nüansid, millele peaksid treeneri valikul tähelepanu pöörama:

Haridus, kogemus ja sertifikaadid

Hea treener omab erialast haridust või väljaõpet. Erinevad valdkonnapõhised tunnistused, diplomid või sertifikaadid tõestavad tema teadmisi ja pädevust. Olulist rolli mängib kindlasti treeneri praktiline kogemus – kuidas ta on aidanud füüsilisi eesmärke saavutada.

Suhtlemis- ja motiveerimisoskus

Personaaltreener peaks olema hea suhtleja, kes suudab Sulle arusaadavalt harjutuste osas juhtnööre jagada ja Sinu soorituste kohta tagasisidet anda.  Veelgi enam, hea treener suudab Sind motiveerida ja toetada, et saavutaksid oma individuaalsed füüsilised eesmärgid. Vali treener, kellega tunned end mugavalt, kellel on positiivne energia ja kes innustab Sind mugavustsoonist välja astuma.

Individuaalne lähenemine ja paindlikkus

Iga inimese keha, eesmärgid ja väljakutsed on erinevad. Seetõttu on oluline valida personaaltreener, kes suudab luua just Sinu jaoks sobiva treeningprogrammi. Ta arvestab Sinu praegust füüsilist vormi, eesmärke ja vajadusi. Lisaks peaks treener olema paindlik ja valmis kohandama treeningprogrammi vastavalt Sinu arengule, tagades progressi ja vältima paigalseisu.

 

Milline näeb välja EMS-treening

Üks EMS-trennisessioon koosneb tavaliselt alljärgnevatest etappidest:

Riietumine

Treeningstuudio annab Sulle spetsiaalsed EMS-riided:  lühikesed liibuvad püksid, lühikeste varrukatega liibuv top ja vest. EMS-seadme juhtmed ühendatakse veega niisutatud vesti külge, et tagada elektroodide kontakt kehaga.

Soojendus

Nagu iga trenn, algab ka EMS kergete soojendusharjutustega, mis aitavad lihaseid ja liigeseid intensiivsemaks tööks ette valmistada. Soojendus võib hõlmata dünaamilisi venitusi, kergeid kardioharjutusi või lihtsaid funktsionaalseid liigutusi ning kestab tavaliselt 5-10 minutit. 

EMS-seadme seadistamine

Kui soojendus on läbi, seadistab personaaltreener EMS-seadme vastavalt Sinu treeningtasemele ja eelnevalt seatud eesmärkidele. Ta reguleerib impulsside tugevust ja sagedust, et stimuleerida erinevaid lihasgruppe.

Treeningharjutused

Treening algab EMS-seadmega sünkroniseeritud lihtsate, kuid tõhusate harjutuste sooritamisega. Harjutused on tavaliselt funktsionaalsed ja hõlmavad mitut lihasgruppi. Treener juhendab ja korrigeerib pidevalt Sinu tehnikat, et teeksid harjutusi ohutult ja tõhusalt. 
Tavaliselt kestab üks harjutus 1-2 minutit, millele järgneb lühike paus. Pausi ajal saad puhata ja järgmiseks harjutuseks ette valmistada. Treeningu jooksul teed 8-10 erinevat harjutust. EMS-trenn kestab tavaliselt 20-25 minutit.

Impulsside järk-järguline vähendamine

Trenni lõpus vähendab treener järk-järgult impulsside intensiivsust, et Sinu lihased saaksid tasapisi lõdvestuda.

Lõdvestus ja venitamine

Peale intentsiivset trenni tehakse lühike lõdvestus, mis aitab lihastel taastuda ja vähendab lihaspinget. Venitusharjutused on tavaliselt staatilised ja kestavad 10-30 sekundit iga lihasgrupi kohta.

EMS-seadme eemaldamine ja riietumine

Kui trenn on lõppenud, siis ühendab treener EMS seadme vesti küljest lahti. Kasutatud trenniriided saad tagastada selleks ettenähtud kohta.

 

EMS-treening on tänapäeva kiire elutempo juures ideaalne valik – lühike, intensiivne ja tõhus. Kui soovid hakata trenni tegema, aga tavaline jõusaal ei paku eriti pinget, siis proovi EMSi. Sobiva aja saad valida siit!


Eelmine
3 viisi ilu jagamiseks lähedastega

Lisa kommentaar

Email again: